Blog

Giysiler Nasıl Dezenfekte Edilmelidir

Türkiye’yi ve dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgını yayıldıkça alınması gereken tedbirler de artıyor. Öksürük, tükürük ve hapşırma iie oluşan damlacıklar ile bulaşan bu hastalık sadece vücutta değil yüzeylerde de yaşayabiliyor. Alınabilecek en önemli bireysel önlemlerin içerisinde ise kullandığımız giysilerin hijyeni yer alıyor. Virüsten korunmak için giysilerinizi sadece yıkamak yetmiyor, özellikte iyi bir şekilde dezenfekte olmasına dikkat edilmesi gerekiyor. Peki giysiler nasıl dezenfekte edilir?
 
• Öncelikle giysilerinizi yıkamadan ve dezenfekte etmeden önce tek kullanımlık eldivenlerden kullanmalısınız. Eldiveni işiniz bittikten sonra çöpe atmalı ve ellerinizi bol sabunla yıkamalısınız.
 
• Mikropları etkisiz hale getirmek için giysilerinizi olabildiğince sıcak suda yıkamalısınız. Çamaşır kurutucu makinaya sahipseniz mutlaka kurutma işlemini gerçekleştirmelisin. Kullanılan fazla ısı mikropları öldürecektir. Fakat sıcak suyu kıyafetlerinize zarar vermeyecek şekilde ayarlamaya dikkat etmeniz gerekmektedir.
 
• Çamaşırlar biriktirilmemeli, düzenli olarak dezenfekte edilmelidir. Bu önlem ceket, mont vb. dış kıyafetler için de geçerlidir.
 
• Polyester gibi malzemelerden üretilen kıyafetler mikropları daha uzun süre tutmaktadır. Bu tür kıyafetlerin temizliğine ayrıca özen gösterilmelidir.
 
• Sıcak suya elverişli olmayan hassas giysiler için ise farklı dezenfekte yollarına başvurabilirsin. Öncelikle kıyafetinin etiketinde yer alan ve yıkanmasına izin verilen en sıcak su derecesini kullanmalısınız.
 
• Mikropların üzerinde bulunduğu kıyafetleri çamaşır makinesine attığınızda bu mikroplar makinenin içerisine yerleşebilir. Bu nedenle çamaşır makinesinin de dezenfekte edilmesi gerekmektedir. Çamaşır makineleri deterjan koyduktan sonra uzun program ve yüksek sıcaklık ayarında boş olarak çalıştırarak dezenfekte edilebilir.
 
Bu hassas dönemde mümkün olduğunca evde kalmalı, hem bireysel hijyenine hem de giysilerinin hijyenine dikkat etmelisiniz. Great DRY olarak Koronavirüs salgınına karşı gerekli önlemleri alıyor, sağlığınıza çok önem veriyoruz. Giysileriniz için sunduğumuz hijyenik yıkama hizmetimizle, evden çıkmadan temassız teslim seçeneği ile yararlanabilirsiniz.
 
Detaylı bilgi için bize WhatsApp Hattımızdan ulaşabilirsiniz.
   
#EvdeKal
 
#EvdeHayatVar
 
#HayatEveSığar